wtorek, 17 10 2017

XXII Memoriał E.Hodury

W dnaich 9-10 sierpnia na sopockiej plaży przy wspaniałej słonecznej pogodzie w ramach XXII Memoriału Edwarda Hodury odbyły się trzy turnieje rugby. 32 drużyny w prawie 90 spotkaniach walczyły o Mistrzostwo Polski w rugby na plaży oraz zwycięstwo w turnieju otwartym Sopot Beach Rugby 2014.

W stawce 8 drużyn żeńskich po raz drugi z rzędu złoto wywalczyła drużyna Black Roses Posnania Poznań która w finale pokonała Delia Atomówki Łódź 8:3. AZS AWF Syrenki Warszaw po bardzo zaciętym pojedynku wywalczyły brąz pokonując 1:0 drużynę Diablic Ruda Śląska.

Bardzo wiele emocji dostarczyła rywalizacja o medale drużyn męskich. W walce o brąz, drużyna Skry Warszawa pokonała 3: 2 Arkę Gdynia a w finałowym meczu bardzo dzielnie walczące Ogniwo Sopot uległo 2:4 Lechii Gdańsk.

W turnieju otwartym Sopot Beach Rugby wystąpiło najwięcej drużyn. Zwyciężyła drużyna Jastrzębi Deaf Rugby Wejherowo która w finale pokonała 7:6 KS Tytan Gniezno. W walce o brąz RC Lechia Gdańsk Veterans pokonała 5:1 Chaos Poznań.

Odbył się również mecz pokazowy zakończony wynikiem 5:5. Naprzeciw siebie stanęły drużyna Plażowiczów m.in. z Sylwestrem Hodurą i Grzegorzem Kacałą oraz ekipa Prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego w której występował m.in.Artur Siódmiak i Prezes Saur Neptun Gdańsk, Serge Bosca.

Turnieje okazały się świetną promocją, Rugby wyszło do ludzi. Przez dwa dni turniej obserwowało bardzo wielu kibiców, duża ich część spotkała się po raz pierwszy z Naszą dyscypliną. Jest to nieoceniona zaleta turniejów plażowych.

Dopisała pogoda i kibice ..

..... w rugby wszystko dzieje się na prawdę, o czym mógł się przekonać Prezydent Sopotu,

...dzielnie wspierał Jacka Karnowskiego Artur Siódmiak,

ZAPRASZAMY ZA ROK !!!